LKS Tęcza - Piast II 0-5. Inauguracja na piątkę!

26
lip

Piast II Gliwice wykorzystał wszystkie swoje atuty w meczu otwarcia. Doświadczenie Wojciecha Kędziory i spokój przy wykonywaniu jedenastek, a także szybkość młodych zawodników zespołu pozwoliła osiągnąć znaczącą przewagę na boisku. Niebiesko-Czerwoni rozpoczęli rozgrywki w klasie okręgowej od wysokiego zwycięstwa 5-0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie rywalizacji.

Od samego początku gliwiczanie ruszyli do ataku i już w drugiej minucie Denis Arendaruk znalazł się w sytuacji sam na sam, ale pierwszy pojedynek zakończył się zwycięsko dla bramkarza Tęczy. Chwilę później szansę bramkową miał Michał Zachciał, który strzelał z ostrego kąta. W ósmej minucie znów w czystej pozycji strzeleckiej znalazł się piłkarz Niebiesko-Czerwonych. Gendera zagrał piłkę prostopadłą do Patryka Fabiana, który został sfaulowany przez bramkarza w polu karnym. Do piłki oddalonej o 11 metrów podszedł doświadczony Wojciech Kędziora. Napastnik pewnym strzałem otworzył wynik meczu. Upłynął kwadrans i gospodarze oddali pierwszy groźny strzał, a konkretnie uczynił to Pawel Bunetskiy. Po tej akcji znów do głosu doszedł Piast i był bardzo bliski strzelenia drugiej bramki. Doskonała szansa Denisa Arendaruka, piłka trafiła w słupek. Z dobitką ruszył Piotr Spende, ale efektownie bramkarz gospodarzy Maksymilian Schutz uratował swój zespół. Bardzo aktywny grający na skrzydle Denis Arendaruk dopiął w końcu swego. Ukrainiec zademonstrował swoją szybkość i ponownie stanął oko w oko z golkiperem LKS-u, ale tym razem pewnie posłał piłkę do siatki. Podopieczni Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka poszli za ciosem i tuż po trzecim golu padła bramka numer cztery. Jej autorem został Piotr Spende.
- W drugiej połowie trenerzy dokonali kilku zmian wpuszczając nowych zawodników. Zmieniło się także ustawienie taktyczne zespołu. Spotkanie nieco się uspokoiło i zespół gości nie tworzył sobie ąż tak wielu okazji jak w pierwszej odsłonie. Ale od czasu do czasu wprowadzał dużo zamieszania w polu karnym zespołu z Wielowsi. W 60 minucie Bartosz Łuczak wślizgiem starał się wpakował piłkę do siatki, ale pomylił się nieznacznie. Gospodarze zagrozili tylko raz. Na pięć minut przed końcem spotkania niebezpieczny strzał zza zasłony oddał Kewin Bieniek, ale rezerwowy bramkarz gości, Mateusz Pońc poradził sobie z tym uderzeniem.

- Mecz odbywał się na boisku LKS-u Tęczy w Wielowsi przy ulicy Głównej 2A.