Piast - Krywbas 0-2. Twardy mecz

21
sty

W niedzielnym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Hiszpanii Piast Gliwice przegrał z Krywbasem Krzywy Róg 0-2 (0-0). Dla Niebiesko-Czerwonych był to drugi z czterech zaplanowanych sparingów w Hiszpanii.

20': Dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora do Kamila Wilczka, ale napastnik Piasta uderzył trochę za wysoko.
21': Damian Kądzior próbował uderzać z dystansu, jednak trafił prosto w bramkarza.
27': Szybka kontra Piasta! Serhij Krykun dobrze urwał się obrońcy i zagrał do Kamila Wilczka. Napastnik Niebiesko-Czerwonych uderzył jednak tuż obok bramki.
29': Bizimina próbował uderzać zza pola karnego, ale Karol Szymański nie musiał interweniować.
43': Dobra próba uderzenia Kamila Wilczka, ale bramkarz był dobrze ustawiony i wybronił jego strzał głową.

47': Poe dobrze dobił strzał swojego kolegi i wyprowadził Krywbas na prowadzenie - 0-1.
48': Dobra akcja Prince'a, który ograł obrońcę i oddał strzał w krótki róg, pokonując Karola Szymańskiego - 0-2.

53': Kąśliwe uderzenie Michaela Ameyawa, ale bramkarz zdołał wybronić ten strzał.
57': Świetna interwencja Karola Szymańskiego po strzale z dystansu Tatarkova.
62': Miłosz Szczepański zszedł z lewego skrzydła i oddał strzał, ale minimalnie się pomylił.

Z perspektywy kibica
- Spotkanie Piasta z Krywbasem Krzywy Róg został rozegrany na Pinatar Arena.
- Dla Niebiesko-Czerwonych był to drugi sparing podczas przygotowąń do rundy wiosennej.
- Transmisja z tego meczu została przeprowadzona na #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube.
- W kolejnym meczu kontrolnym podopieczni Aleksandara Vukovicia zagrają z Wolfsberger AC. To spotkanie zostanie rozegrane w środę, 24 stycznia o godzinie 15:00.

___________________________
Piast Gliwice - Krywbas Krzywy Róg 0-2 (0-0)
0-1 - Poe, 47. min.
0-2 - Prince, 48. min.

Piast (I połowa): Szymański - Mokwa, Mosór, Czerwiński, Holubek - Tomasiewicz, Chrapek - Kądzior, Felix, Krykun - Wilczek. (II połowa): Szymański - Pyrka, Munoz, Huk, Leśniak - Hateley, Karbowy (69. Dziczek) - Kostadinov (86. Liszewski), Szczepański, Ameyaw - Kirejczyk (69. Bykowski).

Krywbas (skład wyjściowy): Klishchuk - Poniedielnik, Beskorovainyi, Vakulko, Khomchenovskyy - Bizimana - Kuzyk, Ilić, Lunov, Zaderaka - Kozhusko.