Piast - Wolfsberger 1-0. Sparing na plus

24
sty

W środowym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Hiszpanii Piast Gliwice wygrał z Wolfsbergerem AC. Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Serhij Krykun.

4': Jakub Holubek zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale bramkarz rywali nie miał problemów ze złapaniem piłki.
12': Boakye z dystansu, ale wysoko nad bramką.
28': Damian Kądzior dokładnie dośrodkował na głowę Kamila Wilczka, ale napastnik Piasta przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.

47': Przytomne zachowanie Miłosza Szczepańskiego, który odebrał piłkę rywalowi i zagrał na wolną pozycję do Serhija Krykuna, a ten umieścił piłkę w siatce - 1-0!
53': Mario Leitgeb oddał mocny strzał, ale Karol Szymański wybił piłkę na rzut rożny.
56': Kolejna bardzo dobra obrona Karola Szymańskiego. Bramkarz Piasta zablokował strzał Bernharda Zimmermanna.
62': Dośrodkowanie z rzutu rożnego i słupek po strzale jednego z zawodników rywali.
71': Dośrodkowanie w pole karne, ale Niklas Veratschnig uderzył wysoko nad bramką.
77': Dobra piłka Miłosza Szczepańskiego do Serhija Krykuna, ale skrzydłowy Piasta przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.
83': Świetny odbiór Miguela Munoza na połowie przeciwnika i była szansa na strzał, ale ostatecznie obrońca rywali zablokował dogranie Serhija Krykuna do Piotra Urbańskiego.

Z perspektywy kibica
- Spotkanie Piasta z Wolfsbergerem AC został rozegrany na Oliva Nova Sports Center.
- Dla Niebiesko-Czerwonych był to trzeci sparing podczas przygotowąń do rundy wiosennej.
- W kolejnym meczu kontrolnym podopieczni Aleksandara Vukovicia zagrają z Metalistem 1925 Charków. To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 28 stycznia o godzinie 12:00.